IEEE Türkiye başarılı bilim insanlarını 2019 yılında da ödüllendiriyor

IEEE Türkiye’nin bilim insanlarını teşvik ve takdir misyonu kapsamında, 2017 yılında başlatmış olduğu ve her yıl düzenlenen ödül programının 2019 yılı başvuruları açılmıştır. IEEE Türkiye Ömür Boyu Başarı Ödülü, IEEE Türkiye Araştırma Teşvik Ödülü, IEEE Türkiye Doktora Tezi Ödülü ve IEEE Türkiye Üstün Hizmet Ödülü ile ilgili bilgiler aşağıda bulunabilir.

IEEE Türkiye Ömür Boyu Başarı Ödülü: IEEE faaliyet alanlarında özgün, öncü ve çığır açıcı araştırma çalışmaları ile Türkiye akademik dünyasına uluslararası düzeyde büyük katkılar yapmış bilim insanlarına verilir.

IEEE Türkiye Araştırma Teşvik Ödülü: IEEE faaliyet alanlarında üstün nitelikli bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan, doktorasını son on yıl içinde tamamlamış, doktora sonrası araştırmalarının önemli bir bölümünü Türkiye’de yapmış ve Türkiye’de ikame eden bilim insanlarına verilir. 2019 yılı başvuruları için adayların doktorasını 1 Ocak 2009 tarihinden sonra almış olmaları gerekmektedir.

IEEE Türkiye Doktora Tezi Ödülü: Doktorasını Türkiye’deki bir üniversitede IEEE faaliyet alanlarından birinde son iki yıl içerisinde tamamlamış ve üstün nitelikli doktora tezi ile gelecek vaat eden genç bilim insanlarına verilir. 2019 yılı başvuruları için adayların doktorasını 1 Ocak 2017 tarihinden sonra almış olmaları gerekmektedir.

IEEE Türkiye Üstün Hizmet Ödülü: IEEE Türkiye’ye gönüllü faaliyetleri ile büyük katkı sunmuş kişilere verilir.

Başvuru ve Değerlendirme Süreci: Araştırma Teşvik ve Doktora Tezi Ödüllerine adaylar kişisel olarak başvurabilir veya aday gösterilebilirler. Ömür Boyu Başarı ve Üstün Hizmet Ödülü için adaylar IEEE Türkiye Ödül Komitesi tarafından belirlenir.

IEEE Türkiye Araştırma Teşvik Ödülüne aday gösterme veya başvuru için 15 Ekim 2019 tarihi mesai bitimine kadar aşağıdaki ilgili formun doldurulması gerekmektedir.

IEEE Türkiye Doktora Tezi Ödülüne aday gösterme veya başvuru için 15 Ekim 2019 tarihi mesai bitimine kadar aşağıdaki ilgili formun doldurulması gerekmektedir.

Saygılarımızla,  IEEE Türkiye Ödül Komitesi