IEEE Estonia

IEEE

IEEEXtreme, Tallinn, 20.10.2012

20. oktoobri öösel natuke enne kella 3 koguneb TTÜ IT-maja ukse taha paarkümmend tudengit. Mida nad küll ootavad nädalavahetuse hakul suletud ülikoolihoone ukse taga? Kas kuskil siin on pidu? Ei, need noored IT huvilised TTÜ-st ja ITK-st on hoopis tulnud taaskord osa võtma 24h programmeerimisvõistlusest IEEEXtreme. Ja nad pole kaugeltki ainukesed – üle maailma võtab insenere ühendava organisatsiooni IEEE korraldatavast võistlusest osa muljetavaldavad pea kaks tuhat võistkonda.

(Top 25 parima tiimi hulka jõudis sellel aastal 4 Eesti võistkonda ! Ametlik link tulemustele )

Küsimustele vastab TTÜ vilistlane ja programmeerimisvõistluse IEEEXtreme üks korraldajatest TTÜs Ivor Lõõbas:

Kes võistlusel osalevad ja miks nad seda teevad?

Igas eneseületamises on midagi valusat ja magusat. Olgu selleks siis maratondistants jooksus või mõõduvõtmine mõttespordis. Need tudengid on siia tulnud end ennekõike võistkonniti proovile panema, samas aga taas näitama, et Eesti ülikoolides jagub nutikaid inimesi. Eelmine aasta suutis TTÜ võistkond xtremeTeamTTU koosseisus Keijo Kuusmik, Viljar Indus ja Sander Adamson saavutada parimana Eestist üldarvestuses 10. koha. 25 hulka mahtus aga veel lausa 4 Tartu Ülikooli võistkonda.

 Mis on varasematel aastatel põnevat ja/või naljakat juhtunud?

Nii mõnelegi on see esmane kogemus sarnasest üritusest ja nõuab omajagu püsivust. 24h jutti lahendada matemaatilisi ja algoritmilisi olümpiaadi ülesandeid pole kaugeltki lihtne. Välja mõelda ülesande lahendus, see valmis kirjutada ja “kalad” välja siluda – see nõuab mõtteteravust. Nagu Poirot’ märkis, puhanud hallid ajurakud töötavad paremini. Sellest ajendatuna tuleb mõni kohale ja keerab fuajees käntsti magama, et hommikul värskelt kasulik olla omadele. Teised aga üritavad kogu aja vastu pidada. Söök ja jook, kohv ja tee, eriti aga karastavad ja ergutavad joogid, snäkid ja šokolaad – kõik, et mõte terav hoida. Kas see ka piisav on, näitab võistlus. Pöidlad pihku!

Lisainfo

IEEEXtreme: http://www.ieee.org/xtreme

Näiteülesanded: http://www.ieee.org/membership_services/membership/students/awards/xtremesamples.html

Leave a Reply